Mýdlové "bonbóny" - DIY dárek

Moc ráda se připojuji do DIY výzvy pro kreativní blogery, která byla vyhlášena na tomto blogu.
Předmětem výzvy je vyrobit nějaký dárek... no a protože je to takové, docela aktuální téma, tak i já přispěji svou trochou do mlýna. Navíc si myslím, že vyrobený dárek (a nemusí být vůbec dokonalý) potěší snad víc než ten kupovaný.
Pokud se považujete za kreativní blogery, neváhejte a připojte se k výzvě taky. Čím více nápadů, tím lépe!😃


diy,darek,vyzva,mydla,udelej, vyrob si sam,aroma,vonave
Vyrobila jsem malé pozornosti/dárečky zejména pro ženy - pro maminky, babičky, kamarádky, sestry, tchýně. Malá, voňavá mýdelka, která se mohou použít klasicky jako mýdlo nebo třeba k provonění prádla.
Výroba těchto mýdlových "bonbónů" je jednoduchá a nezabere ani tolik času. Doporučuji vyzkoušet, výsledek stojí za to.

Budeme potřebovat:
čirou, glycerinovou, mýdlovou hmotu (koupíte ve výtvarných potřebách)
aroma olejíčky
formičky
barvivo, sušené květy, byliny nebo něco k dozdobení mýdel (nemusí být)

Udělala jsem 3 druhy mýdel - s květinovou vůní, levandulové a skořicovo-kávové (ty 2 poslední jsou barvou podobné, ale voní úplně jinak).
K výrobě levandulového jsem použila levandulový, aroma olej, sušenou levanduli a fialové potravinářské barvivo.
Na květinové zase květinový olejíček, sušené květy a fialové, kokosové vlákno (to překvapivě obarvilo čirou hmotu na růžovou). U skořicovo-kávových není těžké uhádnout složení - skořice a káva (takže to je zároveň i peelingové mýdlo).

diy,darek,vyzva,mydla,udelej, vyrob si sam,aroma,vonave


Mýdlovou hmotu nakrájíme na menší kousky a ve vodní lázni ji necháme rozpustit. Do rozpuštěné hmoty přidáme aroma olejíčky, barvivo (toho stačí opravdu málo), sušené květy a cokoliv dalšího, co budeme chtít v mýdlu mít (třeba bylinky, kokos, kávu, pomerančovou kůru apod. Můžeme použít i mušličky, kamínky, korálky.... To v případě, pokud chceme vytvořit mýdla spíše dekorační.
Hmotu dobře promícháme, nalijeme do forem (já jsem použila silikonové formy na led, ale použít můžete skoro cokoliv) a necháme znovu zatuhnout. To trvá chvíli. Pak opatrně vyklopíme z forem a můžeme dárkově zabalit.

diy,darek,vyzva,mydla,udelej, vyrob si sam,aroma,vonave

K balení jsem použila papírové krabičky (které jsem si taky udělala), dekorační trávu a dřevěná srdíčka. Ty mi popsal Ondráš - můj škrabopis by se na nich tak nevyjímal.😌.

diy,darek,vyzva,mydla,udelej, vyrob si sam,aroma,vonave

Mýdla by se měly uchovávat zabalená, aby nevysychala. Dala jsem je tedy ještě do celofánového sáčku a hezký DIY dárek je na světě.

diy,darek,vyzva,mydla,udelej, vyrob si sam,aroma,vonave

Přinejmenším, mě by hodně potěšilo, kdybych něco takového, vlastnoručně vyrobeného od někoho dostala. Největší radost nemívám z těch dárků velkých a drahých, ale právě z takových drobností!
 
Dáváte radši dárky kupované nebo ty vlastnoručně vyrobené?
A jaké dárky vás potěší nejvíce?0 komentářů - děkuji za vaši odezvu. Těší mě!