Ze starého nové - Reduce, Reuse, Recycle

Nerada se zbavuju starých věcí (a Ondráš je ještě horší, ten dokonce staré věci sbírá), pokud ještě slouží nebo k nim mám osobní vztah. Jasně, časem ztratí svůj lesk a slávu, ale zase nasbírají spoustu vzpomínek, mají svůj  příběh a chvilek s nimi spojených. Je strašná škoda se jich zbavovat, zvlášť když stačí málo a opět mohou plnit svůj účel.
Tak se dočkaly menšího face-liftu i 2 křesla, které jsme dostali po pratetě. Myslím, že tento model křesel zná asi většina z nás, byl to jeden z pár designů, které se kdysi vyráběly a  spadají do kategorie retro (řekla bych).

http://www.kalamita-life.cz/2017/10/ze-stareho-nove-reduce-reuse-recycle.html

Vždycky mě u těchto předělávek překvapí, jak kvalitně byl  nábytek kdysi dělaný - dost často dá velkou práci sundat původní čalounění, případně nábytek rozmontovat. Na to jsem myslela při vytahování sponek, kterých tam bylo snad milión (jakoby někdo dostal amok a sponky nastřílel úplně všude).

Reduce, Reuse, Recycle,retro,kreslo, DIY,renovace

U těchto křesílek jsem měnila komplet vše - jak potahovou látku, tak i molitany, které už byly prosezené a dost fuj. Na potahovou látku jsem náhodou narazila v Ikea ve slevovém koutku, takže stála pár korun, molitany jsem objednávala zde (je fajn, že mi je i zdarma nařezali na požadovanou velikost, protože zkuste si 5 cm molitan stříhat nebo pižlat nožem sami... moc rovné to nejspíš nebude).

Jsem moc ráda, že mám novou, elektrickou sponkovačku, protože bez ní bych se s čalouněním natrápila daleko více. No a protože se z ní tak skvěle střílí, tak pokud ještě někdy někdo bude tyto křesla znovu čalounit, tak si řekne (stejně jako já), že dotyčný při tom asi dostal záchvat v nastřelování sponek... protože jich tam je taky milión. Aby to přece dobře drželo.😄
Reduce, Reuse, Recycle,retro,kreslo, DIY,renovace
Reduce, Reuse, Recycle,retro,kreslo, DIY,renovace

Pak už zbývalo jen dřevo lehce přelakovat, křesla znovu smontovat
a můžou zas nějaký ten rok sloužit.

Reduce, Reuse, Recycle,retro,kreslo, DIY,renovace


Máte rádi starý nábytek/věci nebo preferujete nový?

8 komentářů - děkuji za vaši odezvu. Těší mě!

 1. Kdybych dostala po někom nějaká takováhle křesla, určitě bych je nechala přečalounit (sama bych si netroufla, tak zručná nejsem). Ale nebráním se ani novému nábytku, pokud je dřevěný a kvalitně vyrobený :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ani já se novému nábytku nebráním. Každopádně u nás už pomalu převažuje ten starší :-)

   Vymazat
 2. Kamčo, tak to je úžasné. Mám doma dvě a zatím jsem akorát brousila :) Krásné dny, Iva

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Děkuji Ivo :-) Naštěstí tyto moc brousit nepotřebovaly ... jen zlehka. Není to zrovna ta část, která by mě bavila :-)

   Vymazat
 3. Kami to je skvělý! Já bych takto potřebovala přečalounit nábytek z chalupy, to se s tebou budu muset poradit! <3 fakt pecka!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Eli, díky :-) Klíďo poradim... i sponkovačku půjčím, jestli nemáš :-)

   Vymazat