Mininalistické náušnice - DIY tutorial


jak vyrobit,navod, tutorial, nausnice, DIY,drat

Tyto minimalistické náušnice z drátu vypadají, myslím, skvěle a zvládnou je vyrobit i ti, kteří nikdy nic podobného ještě nezkoušeli. :-) 
K výrobě náušnic nebudeme potřebovat moc věcí - kleště na drát, nerezový nebo postříbřený drátek (dá se koupit ve výtvarných nebo hobby potřebách, já nejčastěji používám nerezový o síle 0,8 nebo 1 mm, nemění časem barvu a navíc na něj nejsem alergická), pilník a fix, tužku nebo nějaký jiný předmět. Velikost zvolíme podle toho, jaký průměr náušnic chceme dostat.


Z drátu si ustřihneme cca 2x 20 cm a začneme s první náušnicí. Drátek přiložíme asi 3 cm od jeho konce (z něj bude později bodec náušnice) a začínáme drát obtáčet okolo fixu.

jak vyrobit,navod, tutorial, nausnice, DIY,drat

Drát obtáčíme kolem fixu nepravidelně a v některých otočkách ho vpleteme mezi už vzniklé kroužky (tím se kroužek zpevní a nebude mít šanci se později uvolnit). Počet otoček kolem fixu je závislý na tom, jak bohatý kroužek chceme dostat. 
Když ho máme podle svých představ, tak přebytečný drátek ucvakneme a konec kleštěmi do kroužku vpleteme tak, aby nebyl vidět.

Postup opakujeme znovu, snažíme se u toho, aby si oba kousky byly trochu podobné (menší odchylky nevadí, protože ruční práce :-) ).
jak vyrobit,navod, tutorial, nausnice, DIY,drat

Z konce, který nám zbyl vyrobíme bodec do ucha - kleštěmi ho narovnáme ke kroužku do pravého úhlu a ucvakneme na potřebnou délku.
Konce drátků zabrousíme, aby nebyly ostré.

jak vyrobit,navod, tutorial, nausnice, DIY,drat

 HOTOVO - vaše minimalistické, vlastnoručně vyrobené náušnice jsou na světě!
Ať se příjemně nosí... :-)Další články, které vy vás mohly zajímat:

5 komentářů - děkuji za vaši odezvu. Těší mě!

 1. Teeeda, to je tak dobrej napad, snadny a velice hezky!!

  Mej se krasne!!
  ByGabra

  OdpovědětVymazat
 2. vyzerajú naozaj super a ľahúčko, milujem tieto minimalistické veci ♥ si šikulka

  OdpovědětVymazat
 3. Fakt skvělý nápad, vypadá to hoodně dobře♥
  YourVee.blogspot.com

  OdpovědětVymazat
 4. Děkuji :-) Vaše komentáře mě opravdu těší! :-)

  OdpovědětVymazat