Something to make you warm!

No jasně v zimě (mimo jiné teda ... :-)) přece pořádná čepice, rukavice a šála ...
 Návod jak si ze starého svetru vyrobit slušivý zimní set.
čepice, šála a rukavice vyrobeny ze starého, vlněného svetru
Při úklidu ve skříni jsem našla starý, nemožně velký svetr, už ani nevím, proč jsem ho kdysi v sekáči musela mít... asi chvilkové pomatení smyslů. Na sebe ho nevezmu, vlezla bych se do něho dvakrát nehledě na to, jak bych v něm vypadala a ještě k tomu rolák :-( Ale zase je z 100%  kvalitní vlny, barva taky docela ujde, tak ho přece jen tak nevyhodím, že? (moje šetřivé a tvořivé "já" se ozvalo). Vzpomněla jsem si, že jsem někde viděla recyklaci v podobě šály, čepice a rukavic, tak proč to nezkusit taky? Navíc mají prý přijít holomrazy, já mám jen jednu čepici a zmrzlá jsem furt :-)

zimní set - čepice, šála, rukavice, DIY

Chtěla jsem čepici s "růžky" (ne, stará na to nejsem :-). Ze spodního lemu svetru jsem ustřihla pruh ve velikosti obvodu hlavy (moje 56 cm), asi 20 cm široký (žebrovaný spodní lem slouží jako lem čepice). Pruh jsem po straně a nahoře sešila - vznikla taková kapsa na hlavu. Pak jsem nahoře vytvarovala "růžky" prošitím rohů čepice k sobě.

Palčáky jsou vytvořeny z rukávů svetru. Střih je jednoduchý, stačí obkreslit ruku, dát tomu nějaký rukavicový vzhled a trochu zvětšit. Lemy palčáků jsou opět vytvořeny lemem rukávů svetru. Mám věčně zmrzlé ruce, ušila jsem proto do rukavic ještě jednu teplou vložku, všila dovnitř a hotovo! 
Rukavice jsou fakt teplé, otestovala jsem je při novoročním výstupu na Babí lom a zima mi konečně nebyla :-)
DIY návod na čepici, šálu a rukavice ze svetru
Šála (nebo spíš nákrčník) je ze zadního dílu svetru, který zůstal po vystřižení ostatních dílů. Takže přehnout delší stranou k sobě, sešít a spojit oba kratší konce. Obvod nákrčníku by měl být takový, aby se dal pohodlně přetáhnout přes hlavu ...:-)

Svetr teda neskončil znovu na dně skříně nebo u v pytli u popelnic, ale TEĎ ho nosím (sice trochu v modifikované verzi) :-)

Vyzkoušíte to taky ? Není k tomu moc potřeba a složité to není ...
Ráda bych vaši verzi i třeba viděla :-)

4 komentářů - děkuji za vaši odezvu. Těší mě!

 1. Tak to je super nápad. Škoda, že doma žádný starý svetr na to nemám, jelikož je to fakt pěkné a hned bych to chtěla zkusit. A ta kotvička, ta je roztomilá :)
  Inspiration by Linda

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Děkuji:-) Ta kotvička se mi zdála jako takový hezký detail :-)

   Vymazat
 2. Paráda, to mě vůbec nenapadlo. Hlavně ta čepice je boží. Už jsem přemýšlela, že bych mohla zkusit něco uplést nebo uháčkovat (prý je to dokonce teď v Americe velký hit), ale zatím není čas.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Díky, ta čepice je navíc i teplá... :-) Myslím, že taky u nás začíná být "in" vlastnoruční výroba (ať je to pletení, háčkování nebo šití). Navíc mě to vždycky skvěle uklidní :-)

   Vymazat