Je to pro kočku....úprava balkonu


Máme malý balkon do dvora, malý, ale v létě moc útulný, obrostlý, zelený ... (fajn si to tak připomenout začátkem prosince :-)
Ale máme taky kocoura, pro kterého je balkon v létě prostě to NEJ místo (však taky, že je):-) No a protože je Bingo zvědavý a asi i z nudy strašně rád pozoruje, co jako na dvoře nového. I když kočky mají prý devět životů a on jich zatím celých devět má, ale i tak se mi vždycky rozbušilo srdce, když jsem ho viděla vyčuhovat půlkou těla z balkonu ....určitě spadne a bydlíme ve čtyřce. Co jako s tím?!
Tak pro můj klid jsme mu průzory zmenšili tak, že pořád vidí, ale už neproleze (jen hlava mu stále čouhá ven). Chudák...! :-)
Něchtěli jsme mu (ani hlavně nám) ustřihnout pohled do dvora a pak by to i stínilo světlu do kuchyně... a hlavně, aby to nerušilo koncept nature balkonu, že ano? ... a tak jsme zástěnu udělali z vrbových prutů, nastříhaných na kusy a vpresovaných mezi železné tyčky.
Vpresovaných doslova, protože to zas tak jednoduché nebylo, dostat dřívka mezi kovové zábradlí. 
Účel to ale splnilo, Binglouš může být na pozorovatelně dál a já už nemívám infarktové stavy, když se kouknu na balkon. Myslím, že se taková přírodní zábrana se k nám na balkon hodí a naopak to i pomohlo (fotky jsou z jara... v létě je to zelená džungle :-)
PS: naštěstí je kočičák natolik inteligentní a neskáče NA zábradlí... to už fakt nevím, jaké "estetické" opatření bychom udělali proti tomu.

0 komentářů - děkuji za vaši odezvu. Těší mě!