Dýňové košíčky - sladký dezert

Dneska je zde podzimní recept, který jsem ulovila na dýňových slavnostech, které se konaly letos v říjnu v Brně.
Bylo to fakt super,byla jsem mile překvapena, nejen nabídkou jídel  a všeho, co se dá z podzimní nabídky surovin vykouzlit a také atmosférou a i místem, kde se slavnosti konaly.
Moc se mi to v Otevřené zahradě líbilo a opravdu všem doporučují je navštívit (nejen s dětmi - pro ně je to myslím, opravdu zajímavé místo), ani jsem to nečekala... plno skvělých dýňových laskomin, workshopu pro děti, vyřezávání dýní apod. Byli jste tam už? :-)
Nejenom, že jsem ochutnala (skoro) všechny nabízené, soutěžní laskominy, ale hlavně jsem tam ulovila recept na podzimní, dýňové košíčky, které mi snad chutnaly nejvíc, ze všech soutěžních receptů... No a při nejbližší příležitosti jsem je taky musela hned vyzkoušet upéct...samozřejmě :-)

Recept jsem si oproti originálního trochu upravila, nedávala jsem tam tolik másla a cukru a i tak byly košíčky sladké na můj vkus dost.

Takže tady je:
Množství je na opravdu hodně košíčků, v původním se píše na 25 malých, nebo na dortovou formu o průměru 24 cm, ale  já jsem košíčků měla min. 35, možná i víc. Použila jsem potištěné košíčky, hezky to vypadá :-)

sušenkový korpus:
- balení máslových sušenek - použila jsem 400 g balení sušenek z Lídlu
- 100 g másla
- lžíce cukru
- lžička mleté skořice

krém:
- 500 g odtučněného tvarohu
- 200 g krémového sýru
- 1 zakysaná smetana
- 300- 400 g dýňového pyré z hokaida (uvařená a rozmixovaná)
- 150 g moučkového cukru
-  citronová šťáva z jednoho citronu
- 3 vejce
- špetka soli
- 2 lžičky mleté skořice
- 1 čokoláda, ovoce nebo něco na ozdobu košíčků

postup:
Sušenky rozdrtíme, přidáme změklé máslo, cukr a skořici, rozdělíme do košíčků nebo formy a necháme na cca 10 min předpéct na cca 180 C a necháme vychladnout. Mezitím si připravíme krém - všechny ingredience smícháme a vyšleháme dohladka. Potom navrstvíme do košíčků a pečeme opět na cca 180 C cca 25 min (košíčky), 50-60 min ve formě. Chvíli před koncem pečení posypeme košíčky čokoládovými kousky

Necháme vychladit, ideálně přes noc.

Opravdu jsou skvělé, chutnaly (myslím nejenom mě) moc.

0 komentářů - děkuji za vaši odezvu. Těší mě!